FVBUSICOULOUR11
Obsługa tachografów cyfrowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 02 Styczeń 2010 17:11

Przed rozpoczęciem pracy z tachografem cyfrowym

Gdy zakupiliśmy nowy samochód z tachografem cyfrowym, musimy wiedzieć iż każdy tachograf cyfrowy musi posiadać ważną kalibrację przed wyruszeniem w trasę oraz musimy zalogować do tachografu kartę przedsiębiorstwa. Operacja logowania karty jest konieczna aby zablokować/zarejestrować dane w tachografie na firmę która jest właścicielem/użytkownikiem pojazdu. Aby wykonywać pracę konieczna jest karta kierowcy. Karty wydawane sa w PWPW po złożeniu odpowiednich wniosków które są do pobrania z naszej strony internetowej.

Gdy nie prowadzimy pojazdu.

W czasie gdy nie prowadzimy pojazdu z tachografem cyfrowym konieczne jest udokumentowanie tego faktu. Każdy tachograf cyfrowy jest wyposażony w funkcję ręcznego wprowadzania danych na kartę kierowcy. Funkcja ta pozwala uzupełnić na karcie informacje dotyczace okresu kiedy karta kierowcy nie była zalogowana w tachografie. Aby dowiedzieć się jak wprowadzać dane manualne polecamy lekturę instrukcji obsługi tachografów cyfrowych które umieściliśmy na naszej stronie internetowej. Gdy prowadzimy transport międzynarodowy, za okres gdy nie był prowadzony pojazd powinniśmy wypełniać zaświadczenie A4 które zostało zatwierdzone przez komisję europejską. Prowadząc transport na terenie Polski, możemy dalej stosować popularne tarcze żaświadczenie.

Karta kierowcy w pracy załogowej 

Użytkownicy naszego portalu bardzo często pytają o korzystanie z tachografu cyfrowego gdy praca odbywa się w dwuosobowej obsadzie. Najważniejszą sprawą podczas korzystania z tachografu jest zamiana kart kierowców w slotach gdy kierowcy zamieniają się miejscami. Wszystkie tachografy cyfrowe rejestrują poruszanie się pojazdu tylko i wyłacznie na slocie 1 tachografu. W drugim slocie dostępne są tylko i wyłącznie 3 pozostałe tryby jak : oczekiwanie na pracę, praca oraz odpoczynek. Pozostałe zagadnienia regulują ustawy o czasie pracy kierowcy.

Zmieniony: Piątek, 21 Maj 2010 21:10
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

© 2014 -
Kostenlose Joomla Templates von funky-visions.de